ďťż

Nowoczesne programowanie w Delphi - warsztaty techniczne

Zapraszamy do udziału w warsztatach Nowoczesne programowanie w Delphi

Czy pamiętacie jak 20 lat temu po raz pierwszy zobaczyliście demo Delphi? Dla większości najbardziej szokujący był niesamowity wzorzec: TDataSet + TDataSource + TDBGrid. Zaskakująca była prostota tego układu, a przy tym jego szerokie możliwości oraz to, że pracował z dowolną bazą danych. Gdy odkryliście możliwości jakie dają zdarzenia tych komponentów to zapewne byliście pewni, że oglądacie przełomowe narzędzie. Faktycznie tak było z Delphi. Dwadzieścia lat w informatyce to wieczność, ale mimo to wzorzec wprowadzony w Delphi 1 przetrwał do dzisiaj i jest nadal niesamowicie skuteczny (w pewnych zastosowaniach).

W ciągu ostatnich dwóch dekad narzędzia programistyczne bardzo się zmieniły, zmieniło się także podejście zespołów IT do tworzenia oprogramowania. Język Delphi uległ także bardzo dużym zmianom na przestrzeni ostatnich lat i choć udostępnia obecnie zupełnie nowe możliwości to większość programistów nie korzysta z nowej funkcjonalności, a ich styl pracy nie zmienił się od lat. Aby nie zostać w tyle za innymi i sprostać oczekiwaniom klientów, konieczne jest zarówno unowocześnienie tworzonego kodu, jak też wprowadzenie pewnych zmian do warsztatu pracy oraz organizacji działania zespołu.

BSC Polska zaprasza programistów Delphi na darmowe warsztaty, podczas których pokażemy jak w praktyce używać nowe możliwości języka Delphi oraz jak zorganizować pracę zespołu, wprowadzając: przeglądy kodu źródłowego, automatyczne testy, lokalne i wspólne repozytorium kodu, jak rejestrować drobne zmiany, pracować w parach oraz dzielić duże bloki kodu na mniejsze. To wszystko zobaczycie w praktyce w czasie prezentacji - to jednak nie wszystko, równocześnie będziemy starali się zadbać by efektem naszej pracy był czysty i solidny kod źródłowy.

 

DATA GODZINA MIASTO MIEJSCE
12 września 2018         10:00 - 14:00                 Warszawa                  Golden Floor Tower        
19 września 2018         10:00 - 14:00                 Katowice                 Park Hotel Diament Katowice****        

 

Nie przegap okazji czyli dlaczego warto przyjść na warsztaty:

Nie stań się "dinozaurem" informatyki, zacznij pracować tak jak Twoi koledzy programujący w Ruby, JavaScript, Go i wielu innych językach. Wykorzystanie nowych możliwości języka Delphi zmieni Twoje spojrzenie na to jak powinno się, a jak nie powinno programować w środowisku Delphi. Odwagi, nie będziesz pierwszy na tej drodze. Ci którzy już spróbowali za nic nie chcą wracać do spaghetti kodu pisanego w zdarzeniach ;-)

Wymagania

Uczestnik warsztatu musi być legalnym użytkownikiem Delphi
W warsztatach można uczestniczyć jako słuchacz, jeśli jednak chcesz aktywnie wziąć w nich udział to sugerujemy przygotowanie następujących elementów:

  1. komputer przenośny z zainstalowanym środowiskiem programistycznym RAD Studio lub Delphi (najlepiej w wersji Tokyo);
  2. serwer InterBase lub Firebird w wersji pełnej lub deweloperskiej;
  3. dostęp do przykładowej bazy danych Employee (InterBase / Firebird);
  4. aktualna wersja przeglądarki Chrome;

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego

Uwaga - ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc - z jednej firmy w warsztatach może wziąć udział tylko jedna osoba. BSC Polska nie gwarantuje dostępności wolnych miejsc dla wszystkich zainteresowanych. O tym czy przesłane do nas zgłoszenie rejestracyjne zostało zaakceptowane poinformujemy Was pocztą elektroniczną w ciągu kliku dni po dokonaniu rejestracji.

Trener:

Rejestracja na warsztaty

Inne informacje:

ďťż