WAŻNE INFORMACJE
Embarcadero przejmuje Raize Components; Nowe produkty dla programistów Delphi i C++Builder (Windows UI i monitorowanie wykonywania kodu aplikacji)

30 lipca 2015

Firma Embarcadero Technologies, czołowy dostawca rozwiązań programistycznych i bazodanowych, poinformowała o przejęciu firmy Raize Components oraz wprowadzeniu na rynek dwóch nowych dodatków dla programistów CodeSite i Konopka Signature VCL Controls. Embarcadero CodeSite jest rozwiązaniem dla programistów Delphi, C++Builder i Visual Studio do monitorowania sposobu wykonywania kodu aplikacji i debugowania wdrożonych aplikacji Windows. Dodatek Konopka Signature VCL Controls jest kompletnym zestawem komponentów Windows UI zaprojektowanym w celu wsparcia programistów Delphi i C++Builder w tworzeniu i dostarczaniu lepszych i łatwiejszych w użyciu rozwiązań UI w aplikacjach Windows.

“Nawet w wersji beta, Windows 10 był hitem wśród użytkowników i programistów. To odrodzenie zainteresowania Windows przyczyniło się do wzrostu popytu na dostarczanie zarówno nowych aplikacji, jak też aktualizację milionów istniejących aplikacji Windows,” powiedział Michael Swindell, Wiceprezes ds. Produktu w Embarcadero Technologies. “Pakiet Konopka Signature VCL Controls dostarcza programistom Delphi i C++Builder najlepszą funkcjonalność do tworzenia Windows UI. Komponenty Raize wspierające Windows UI od dawna cenione były za najwyższą jakość. Przejęcie produktów i technologii firmy Raize pokazuje zaangażowanie Embarcadero w rozwój i wsparcie programistów Delphi i C++Builder, dostarczających rozwiązania dla platformy Windows oraz korzystających z popularnej biblioteki VCL wykorzystywanej obecnie w milionach aplikacji Windows.”

Konopka Signature VCL Controls

Dodatek Konopka Signature VCL Controls pozwala na szybkie projektowanie nowoczesnych, zaawansowanych interfejsów użytkownika dla aplikacji Windows. Dzięki zestawowi ponad 200 kontrolek Windows UI, pozwalających na tworzenie intuicyjnych i atrakcyjnych wizualnie aplikacji, programiści Delphi i C++ mogą modernizować i upraszczać elementy tworzonego UI. Korzystając z pełnego wsparcia dla styli VCL programiści mogą łatwo dostarczać nowoczesne aplikacje Windows 10. Ponad sto specjalnych edytorów właściwości dla kontrolek upraszcza projektowanie i tworzenie aplikacji. Dzięki nim programiści mogą tworzyć zaawansowane interfejsy użytkowników w krótszym czasie i mniejszym wysiłkiem. Zestaw Konopka Signature VCL Controls ustala nowy poziom jakości i łatwości użycia dla programowania elementów Windows UI.

CodeSite

System rejestrowania CodeSite dostarcza programistom VCL, FireMonkey oraz .NET szczegółowy wgląd w to, w jaki sposób ich kod jest wykonywany na „żywo” w aplikacji, umożliwiając szybsze lokalizowanie problemów i zapewnienie właściwego działania oprogramowania. Klasy rejestrowania CodeSite pozwalają programistom na przechwytywanie informacji podczas wykonywania kodu, a następnie wysłanie ich do pliku log lub na bieżące publikowanie. Oba style rejestrowania – rejestrowania na żywo lub rejestrowania do pliku – mogą być wykonywane lokalnie lub zdalnie. CodeSite wspiera najnowsze architektury programistyczne i zintegrowane środowiska programistyczne (IDE) w tym Embarcadero RAD Studio oraz Microsoft Visual Studio.

“Wprowadzenie na rynek najnowszej wersji systemu Windows jest idealnym momentem dla programistów, aby pomyśleć o nowych możliwościach związanych w rozwojem i modernizacją aplikacji Windows, w szczególności kiedy Microsoft otwiera Windows na nowe urządzenia i rozszerza jego wsparcie dla Bluetooth LE, IoT oraz rozwiązań mobilnych. Programiści mogą wykorzystać możliwość tworzenia nowego interfejsu i funkcjonalności dla aplikacji, które będą automatycznie „stylizowane” dla Windows 10 dzięki pakietom Konopka Signature VCL Controls,” dodał John “JT” Thomas, Starszy Dyrektor ds. Narzędzi do Tworzenia Aplikacji w Embarcadero.

Dostępność

Licencje CodeSite oraz Konopka Signature VCL Controls razem z rocznym programem subskrypcji są dostępne w Embarcadero oraz u jego partnerów (w Polsce – BSC Polska). Sprawdź ceny.

Bezpłatne style Windows 10 VCL Style od Embarcadero mogą być pobrane przez zarejestrowanych użytkowników RAD Studio XE8 ze strony: http://www.embarcadero.com/general/upgrade-and-registered-users-download-center.