Pełny cennik narzędzi RAD
WAŻNE INFORMACJE
Cennik - Embarcadero RAD Studio

Usługa Subskrypcji jest zawarta w cenie narzędzi w wersji 10.3 RIO (wcześniej w Berlin i Tokyo).

Zakup licencji RAD Studio 10.3 RIO pozwala na pobranie licencji (przez 180 dni od daty zakupu) i instalację starszych wersji środowiska (zaczynając od Delphi 7) - więcej informacji na stronie

Formularz zamówienia [dokument RTF] [spakowany ZIP]
Wszystkie kwoty - ceny netto w Euro.

Produkt Licencja Dostawa SKU Cena         Subskrypcja
RAD Studio 10.3 RIO Professional (cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok)          
New User. Promocja - do konca grudnia 2018 ceny wersji Professional zostaly obnizone o 10% (rabat jest uwzgledniony w cenniku) Named ESD BDB000MRNNWB0 € 2629 w cenie
  Network Named ELC BDB000MRNLWB0 € 2629 w cenie
  Concurrent ELC BDB000MRNTWB0 € 5258 w cenie
Media Kit (DVD Double Layer) - DVD APX000ELMXM89 € 40  
RAD Studio 10.3 RIO Enterprise (cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok)          
New User. Promocja - do konca grudnia 2018 ceny wersji Enterprise zostaly obnizone o 15% (rabat jest uwzgledniony w cenniku) Named ESD BDE000MRNNWB0 € 4123 w cenie
  Network Named ELC BDE000MRNLWB0 € 4123 w cenie
  Concurrent ELC BDE000MRNTWB0 € 8244 w cenie
Media Kit (DVD Double Layer) - DVD APX000ELMXM89 € 40  
RAD Studio 10.3 RIO Architect (cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok)          
New User. Promocja - do konca grudnia 2018 ceny wersji Architect zostaly obnizone o 25% (rabat jest uwzgledniony w cenniku) Named ESD BDA000MRNNWB0 € 5456 w cenie
  Network Named ELC BDA000MRNLWB0 € 5456 w cenie
  Concurrent ELC BDA000MRNTWB0 € 10913 w cenie
Media Kit (DVD Double Layer) - DVD APX000ELMXM89 € 40  

 


Rodzaje licencji

 • Named - licencja typu named jest imienną licencją przeznaczoną dla jednego, określonego użytkownika. Przy pierwszym uruchomieniu Produkt wymaga rejestracji użytkownika i firmy w bazie Embarcadero, a po każdej reinstalacji wymaga jest aktywacja na tego samego użytkownika. Rejestracja i aktywacja może być przeprowadzona w trybie on-line (wymaga dostępu do sieci Internet) lub off-line w przypadku braku dostępu do sieci Internet na stanowisku roboczym. Zgodnie z warunkami licencji tylko wskazany podczas rejestracji użytkownik może korzystać z produktu. Zmiana zarejestrowanego użytkownika produktu w ramach tej samej firmy jest możliwa po przednim kontakcie z firmą Embarcadero. Natomiast przekazanie produktu innej firmie nie jest dopuszczane.
   
 • Network Named User - Licencja wykorzystująca Embarcadero License Center (ELC) do centralnego zarządzania i dystrybucji licencji wewnątrz firmowej sieci. Licencja jest przypisana do użytkownika, nie do komputera. Użytkownicy mogą korzystać z niej z wielu komputerów.
   
 • Concurrent - licencja typu concurrent umożliwia zainstalowanie Produktu na dowolnej liczbie komputerów do których może mieć dostęp wielu użytkowników. Ograniczona jest liczba równocześnie wykorzystywanych Produktów. Posiada liczba licencji typu concurrent jest równa maksymalnej liczbie jednocześnie uruchomionych stanowisk z Produktem. Wymagane jest połączenie stanowisk roboczych z serwerem licencyjnym ELC. Licencja typu concurrent nie zawiera nośnika z oprogramowaniem - należy oddzielnie dokupić nośnik z nagrana wersja instalacyjna oprogramowania w cenie Euro 35 netto (Media Kit). Ten sam nośnik może być wykorzystany do wielokrotnej instalacji.

Pakiety New User i Upgrade

 • New User - Cena Produktu dla nowego użytkownika, który nie posiada wcześniejszej wersji narzędzi firmy Embaracadero lub którego nie obowiązuje zakup w obniżonej cenie.
   
 • Upgrade - Cena Produktu dla użytkownika starszej wersji Produktu. Aktualizacja produktu i zakup wersji Upgrade wymaga udokumentowania posiadania odpowiednie wersji Produktu - preferowaną metodą jest przesłanie kopii dokumentu zakupu. W celu sprawdzenia możliwości aktualizacji Produktu proszę przejść do strony z warunkami aktualizacji.

Pozostałe pojęcia

 • ESD - Electronic Software Distribution - elektroniczna dystrybucja oprogramowania. Produkt dostarczany jest elektronicznie, zazwyczaj za pomocą poczty elektronicznej. Nie obejmuje fizycznego nośnika - tzw. Media Kit (zobacz poniżej). Drogą elektroniczną dostarczany jest niewielki program instalacyjny, który po uruchomieniu pobiera najbardziej aktualną wersję modułów instalacyjnych Produktu. Szczegóły w biurze BSC Polska.
   
 • ELS - Embarcadero License Server - wersja oprogramowania wymagająca instalacji serwera licencyjnego ELS. Serwer licencyjny umożliwia lokalne zarządzanie licencjami na serwerze klienta.
   
 • SKU - numer identyfikacyjny jednoznacznie określający kupowany składnik (Produkt, wersję, wariant licencyjny, metodę dostarczania, itd.)
   
 • Media Kit - Płyty DVD zawierające pełne wersje instalacyjne narzędzi Embarcadero. Przy zakupie narzędzi Media Kit jest opcjonalny i możliwe jest pobranie obrazu płyty DVD lub odpowiedniego instalatora z sieci Internet. Uwaga! Nie każdy napęd DVD potrafi poprawnie odczytać płyty Media Kit, wymagane jest posiadanie napędu DVD odczytującego płyty dwuwarstwowe (DVD DL - Double Layer). Nośniki Media Kit są wykonane wg. standardu DVD9 - dwuwarstwowe płyty DVD o pojemności 8,5GB.
   
 • Subskrypcja - usługa "Subscription" jest odnawialnym, rocznym programem pozwalającym na bezpłatne otrzymywanie nowych wersji produktu, które zostaną dopiero wprowadzone na rynek w okresie jednego roku od wykupienia usługi oraz korzystanie z pomocy technicznej przez okres jednego roku. Szczegóły na stronie